Coronee Surana - Prolog

2. června 2013 v 15:31 | Coronee |  Coronee Surana
PrologVlahý večer. Vzduch byl vlhký a těžký. Byl cítit bouřkou. Vítr hrál na stromy pochmurnou melodii a ty se pokorně klaněly směrem k západu, k jezeru Calenhad, vykreslujícímu obzor. Vesnice takhle blízko jezera však nebyla rybářská, jak by si mohl někdo pomyslet, jelikož by v Calenhadu příliš ryb ani jiných tvorů příliš nenachytal. Neustálým vyléváním všemožných lektvarů a elixírů, z něj mágové, jejichž věž stála přímo v jeho středu, udělali nádrž jedu.

První zemřely sirény, jež byly na magické směsi nejcitlivější. Snad se některé zachránily útěkem do oceánu, ale v jezeře už je nikdo nespatřil možná tisíc let. Další na řadě byli drobní sladkovodní živočichové a ryby. Ti však všichni nevymřeli. Některé přizpůsobivé druhy se přeměnily do odolných, a pro člověka většinou odporných, forem života, jichž je lepší se vyvarovat. Nakonec se dostalo i na ptáky, žáby a jiné tvory pobřeží. Nic výparům z jezera neuniklo.
Dnes už se na to tolik nepomýšlí, ale dříve bylo obecně "známo", že mágové a je střežící templáři, jsou vlastně všichni také jen zrůdy s lidskou kůží. Dokonce i obyvatelé vesnic a měst na pobřeží jsou dotčeni působením otráveného jezera.
Ale nyní už jsou tyto fámy v podstatě pryč a i obyvatelé vesničky, obecně známé jako Výmol - ač už si nikdo nepamatoval proč - mohli v noci klidně spát, beze strachu z žabích nestvůr plížících se jim k postelím. U lesa poblíž spící vesničky - s malebným výhledem na spoustu otrávené vody - byl zapálený táborák. Možná osamělého poutníka, drobného podomního obchodníka, nebo dívky z Výmolu, hrající si na svobodnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama