Dragon Age

1. června 2013 v 12:22 | Violette |  Fantasy - recenze, odkazy


Vánoce 2010
Bývala jsem ještě tehdy tak nadšená z jakéhokoliv dárku, i z ponožek. Vedle pár triček, batohu a nových komiksů ležel jeden menší balíček, ještě nerozbalený. Nechávala jsem si to nejmenší nakonec, protože jsem předpokládala, že to bude nejdražší a nejlepší. A měla jsem pravdu. Tedy, nebyl to ten rok nejdražší dárek, ale ten nejúžasnější.
Už od dětství jsem si s počítačem rozumněla a když jsem přestala hrát Tiger's story (arkáda s Tygrem z Medvídka Pú), vrhla jsem se rovnou a střílečky. Milovala jsem hry jako Sniper Elite, Quake 4 nebo Chameleon (moc doporučuji, trochu i logické). Vedle stříleček potom Tortuga (úžasná hra, trávila jsem nad ní hodiny) a nějaké "lítačky" (stíhačky, bombardéry...2. světová). Jenže teď se mi dostalo do rukou Dragon age. A já objevila kouzlo RPGéček.
Bylo to jako blesk z čistého nebe! Ještě ten večer jsem usedla za počítač, odhodlaná prozkoumat, co to všechno umí. Samozřejmě mi tři hodiny (a vlastně ani uplynulé tři roky) nestačily na to, abych pobrala vše, co hra dovede.

Hra vychází na platformách: PC, Xbox 360, PlayStation 3, MAC
Série: Dragon Age: Origins, Dragon Age: Awakening, Dragon Age 2 a několik DLC
Firma: Bioware
Možnosti:
Ještě před začátkem hry má hráč bohaté možnosti ve vytvoření své vlastní postavy. Nejprve si vybere rasu (člověk, lef, trpaslík), pohlaví, třídu (válečník, lotr, mág) a popř. jejich společenské postavení nebo destinaci. Dále vytvoří své postave tvář. Nastavit je možné v podstatě všechno od velikosti rtů, barvy tvářenky (u žen) až po šířku nozder a hloubku brady. K výběru je také spousta účesů a pokud Vám nestačí, můžete si nějaké, vytvořené fanoušky, jednoduše stáhnout.
Příběh Dragon Age: Origins:
Odstavec pojmu velice stručně.
V podstatě jde o klasický temný hrdinský fantasy epos. Klasika, svět je na pokraji totální sebedestrukce a jediné, co tomu stojí v cestě jste vy. Hra začíná šesti různými úvody v závislosti na tom, jakou postavu si hráč vybere (např. lidský šlechtic, elfí mág, lidský mág, chudý trpaslík, chudý elf aj.). Každý úvod vyvrcholí nějakou tragickou událostí, která hlavní postavu přímo donutí nechat se naverbovat mezi legendární řád Šedých strážců.
S "verbířem" Duncanem se vydáte do bitvy se zplozenci, se kterými bojují Šedí strážci už celá staletí. Bitva se zvrtne a nakonec to dopadne tak, že Vy a Alistair (se kterým se seznámíte ještě před bitvou) skončíte jako poslední přeživší Šedí strážci. Nejen že je vina za selhání v bitvě řisouzena právě Vám dvěma a stáváte se tím nejhledanějšími psanci v celé říši. Musíte za těchto okolností stále naplnit svou úlohu a sjednotit říši k boj proti blížící se Nákaze, jak se označuje zplozenecká horda a vše, co s sebou nese. To samozřejmě nebude jen tak, jelikož aby byli Vaši spojenci schopni Vám pomoct, musíte nejdříve Vy pomoct jim urovnat si problémy na vlastním "písečku".
Nebudete na to ale sami. Společně s Vámi cestuje také:

Alistair
Alistair


Morrigan
Morrigan


Leliana
Leliana


Sten
Sten


Zevran Arainai
Zevran


Wynne
Wynne


Oghren
Oghren


Shale (DLC Stone prisoner)
Shale


a Váš pes (rasa mabari) - jméno si zvolíte sami
mabari


Hodnocení:
Hra je náročnější na pochopení veškěrých jejích možností, ale pokud hrajete na nejlehčí úroveň, není potřeba používat veškeré strategické prvky. Celkově je hra dobře hratelná, garfika je obstojná a propracování příběhu a dialogů je (jak už má Bioware ve zvyku) velice záživné.
Podtrženo sečteno, série Dragon Age ode mě získává
- Violette
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama