Zetsuen no Tempest: The Civilization Blaster

2. června 2013 v 15:01 | Violette |  Anime - recenze, odkazy


Je to možná měsíc zpátky. Přijdu ze školy, svalím se do postele a na mobilu najedu na facebook. rojíždím si poslední zprávy od spolužačky, která mi poslední dobou neustále doporučuje nová anime. Nechápe, že to nestíhám všechno zkouknout? Ale jsem vděčná, to jo. Vždyť mi nedávno doporučila třeba Ao no exorcist (recenze brzy) a to je jedno z nej anime všech dob!
Ve zprávách mám hned odkazy hned na několik anime, o kterých mi už ve škole vyprávěla. Jelikož mi jich ale popsala snad sto, nepamatuji si, které patří ke kterému názvu. Budiž, mrknu na to první. Zetsuen no Tempest? "Tempest" znamená bouře, ne? To by nemuselo bejt tak zlý...
Najela jsem si na obrázky, než se mi nahraje první díl. Hm, ten vpravo má cekem zajímavej účes, ale ten blonďák má sexy výraz... A ta holka je sladká! Dobře mrknu na to. Když už kvůli ničemu jinýmu, tak kvůli ní.
Má první reakce po dokoukání prvního dílu?

Rok vydání: 2012 (až 2013)
Žánry: akční, fantasy, shounen, tragédie, supersíla
Podle mangy: ANO >>online-eng<<
Oficiální stránky: http://www.zetsuen.net/
Počet epizod: 24
Příběh:
Yoshino a Mahiro jsou v podstatě obyčejní středoškoláci, kteří se spolu kdysi začali přátelit tak trochu nedobrovolně. Nyní se má však jejich poklidný život změnit. Když je Mahirovi zavražděna nevlastní sestra Aika, rozhodne se Mahiro jejího vraha vypátrat na vlastní pěst a za tímto účelem se na nějakou dobu ztratí. Když se znovu před Yoshinem objeví, je bohatší o magické schopnosti, spojenectví z kouzelnicí Hakaze a koncem světa v patách. Yoshino musí odvrátit blížící se zkázu a zároveň se vypořádat se svým přítelem Mahirem, který má nutkání na svět zapomínat a starat se jen o vlastní pomstu.
Zhodnocení:
Ač může znít začátek jako klišé, tedy "obyčejní středoškoláci", jsem vděčná za realističtější zapojení obou hlavních postav. Nejedná se tedy o to, že by dva obyčejní kluci, pomocí své síly vůle a nezdolnosti sami zachránili svět před silami, které dalece přesahují naše i jejich chápání. Ve skutečnosti nakonec nehrají tu největší roli a to se mi na tom líbí. Samozřejmě se tu vyskytují i určité romantické prvky, ale rozhodně tu láska "hory nepřenáší" a má tu jen takovou doplňující roli. I když to může znít ve spojen s žánrem fantasy podivně, ale realističnost je tu pro mě největší plus, jelikož po shlédnutí FMA je to ro mě vždy na příběhu ta nejdůležitější věc.
Sečteno podtrženo, anime má ode mě
Odkazy:
s cz titulky: >>online<< !Nutné přihlášení!
s sk titulky: >>online<< !Nutné přihlášení!; >>download<<
s eng titulky: >>download<<
bez titulků: >>download<<
sk titulky: >>download<<
cz titulky: >>download<<
- Violette
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama